10 Aralık 2018

PTT 2018/1 5 Bin Yeni Personel Alımı Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi Açıklandı

PTT tarafından yapılan açıklamada 2018/1 5 bin personel alımına ilişkin sözlü sınav yerleri ve tarihleri belirtildi. Sözlü sınav sonucunda adayların başarılı sayılması için asgari 70 puan alması gerekmektedir. Konu hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

PTT’nin resmi web adresi üzerinden 2018/1 5 bin personel alımına ilişkin bir duyuru yayımlandı.

Yayımlanan duyuruda 5 bin personel alımına ilişkin sözlü sınav yerş ve tarihinin adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

PTT’DEN YAYIMLANAN DUYURU

Sınav komisyonunca sözlü sınava katılacak adayların; genel kültür ile mesleki yeterlilikleri, özgüven ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü ve kavrama hızı, sözlü ifade yeteneği, fiziki duruşu ile hal ve hareketleri gibi kişisel özellikleri ölçülecektir. PTT’nin çalışma koşullarına uygunlukları değerlendirilecektir.

Sözlü sınav sonucunda adayların başarılı sayılması için asgari 70 puan alması gerekmektedir. Yazılı ve sözlü sınav sonucunda başarı puanı; yazılı ve sözlü sınav notunun aritmetik ortalamasından oluşacaktır. Başarı puanı en yüksek olandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısı kadar atama yapılacaktır.

Sözlü sınava katılacak adayların belirtilen adres, tarih ve saatte hazır bulunmaları gerekmekte olup aksi halde sözlü sınava alınmayacaklardır.

Tüm adayların T.C. kimlik numarasını gösteren bir kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sözlü sınavda adaylara, ilişikte belirtilen Genel Kültür ve Mesleki Alan konu başlıkları arasından soru sorulacaktır.

Adayların 2018/1 personel alımı sınavı başvurusundaki beyanları dikkate alınacak olup gerçeğe aykırı beyanda bulundukları sonradan tespit edilenler sözlü sınavı kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmayacak, göreve başlatılmış olanların ise PTT ile ilişikleri derhal kesilecektir.

PTT A.Ş. 2018/1 Personel Alımı Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ve Tekniker Sözlü Sınav Tarihi, Saati ve Sınav Yerlerine İlişkin Liste İçin TIKLAYIN.

PTT A.Ş. 2018/1 Personel Alımı Sözlü Sınav Konu Başlıkları İçin TIKLAYIN

İlginizi Çekebilir

İnternet kota aşımında veri indirme hızı artık düşmeyecek.

admin@gmail.com

Fortnite PUBG’yi ezdi

admin@gmail.com

KPSS Puan Şartı Olmadan İç Denetçi Alımı

admin@gmail.com

2019 Asgari Ücret Görüşmeleri Başlıyor.

admin@gmail.com

Atama, Tütün Ürünleri Ve Sağlık Çalışanlarına Şiddet Hakkındaki Teklif Kabul Edildi !

admin@gmail.com

Veraset Ve İntikal Vergi Beyannameleri Elektronik Ortamdan Alınabilecek!

admin@gmail.com

KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

admin@gmail.com

Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı Başvuruları Başladı!

admin@gmail.com

HGS Cezası Nasıl Sorgulanır?- hgs bakiye sorgulama ekranı

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET