10 Aralık 2018

Almanya 2 Bin Euro Maaşla 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı ! İşte Başvuru Formu

Almanya için Türkiye’den 2 bin euro maaş ile 10 bin işçi alımı yapılacağı ifade edilmişti. Söz konusu işçi alımına ilişkin başvuru erkanına erişim sağlanamıyordu ancak şirket tarafından çalışmalar yapıldı ve başvuru ekranı erişime açıldı. Konu hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

OBM A.Ş Genel Müdürü Osman Taş daha önce yaptığı açıklamalarında Almanya için Türkiye’den 10 bin personel alımı yapılacağı ifade etmişti.

Söz konusu personel alımında işe alınacak olan işçilere 2 bin euro maaş verileceği de ifade edildi.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Söz konusu açıklamalar ardından binlerce kişinin işçi başvurusu yapmak isteyen adayların siteye yoğun bir şekilde giriş yapmasından dolayı başvuru ekranı çökmüştü.

Şirket tarafından yapılan açıklamada ise kısa zamanda bu sorunun çözüleceği ve başvuruların yeniden alınacağı belirtildi. Bugün itibari ile başvuru ekranı yeniden açıldı ve adaylar başvurularını yapmaya başladılar.

OBM A.Ş Genel Müdürü Osman Taş bu konu hakkında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti:

Türkiye’ye gelme sebeplerimizdeki en büyük neden Türk olmam.

Kendi milletimin Almanya’ya gitmesine yardımcı olmak maksadıyla buraya geldim. Şu anda kaynakçı, hemşire, yer hizmetlerinde vasıfsız eleman ihtiyacımız bulunuyor. Ankara, İstanbul ve Antalya şubelerimizi açtık. Yabancı işçi yasası 1961 yılından beri mevcut. 2010 yılında yeni bir kanuni düzenleme yapıldı, kölelik gibiydi ama yasa yürürlüğe girmedi.

Projeler üzerine konuştuk, araştırmalar yaptık. İki senedir bu konu üzerine konuşuyoruz ve geçen hafta bütün onayları aldık ve şansımıza Almanya da bunun açıklamasını yaptı. Artık 3. Devletlerden vasıflı ve vasıfsız işçi getirebileceğiz

Bütün masrafların tamamını kendimiz karşılıyoruz. Üzerine basarak söylüyorum, para talep etmiyoruz ve kimseye 1 kuruş para kaptırmasınlar. Sözleşme 18 ay. Bu sürede eleman 18 ay boyunca yalnızca bizim yanımızda çalışır. Çalışma vizesini de bu şekilde alıyoruz. O nedenle Almanya kendisini garantiye alıyor ve bu nedenle işsizlik parası hakkı olmuyor. Şu anda Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelip 2 gün çalışıp işsizlik parası alıyorlar. Bu durum kanunen böyle. Eğer başka yerle anlaşırsa, 6 sonra bizden ayrılıp Türkiye’ye gelip aynı kontratını yeniden yapabilir

İlginizi Çekebilir

KPSS Ön Lisans Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

admin@gmail.com

Zorunlu kış lastiği uygulaması bu tarihte başlıyor, Kış lastiği takmayanlara!

admin@gmail.com

Kamu Personelinin Kasım Ayı Maaş Bordroları Yayımlandı ! e-Bordro Sorgulama Ekranı

admin@gmail.com

Telefonunuza Mutlaka Yüklemeniz Gereken 10 Uygulama (Android)

admin@gmail.com

PTT 55 Bin Personel Alımı Yapacak ! KPSS Şartı Yok

admin@gmail.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 10 Kasım Mesajı: Cumhuriyetimizi İlelebet Yaşatmalıyız

admin@gmail.com

WhatsApp Tarihinde Bir İlke İmza Attı !

admin@gmail.com

Subaylık ve Astsubaylık İçin Şartlar Belli Oldu

admin@gmail.com

Türk Hava Yolları (THY) En Az 5 Bin TL Maaş İle 2 Bin 600 Personel Alımı Yapacak

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET