10 Aralık 2018

Anket Sonuçlarına Göre 2019 Maaş Zammı Yüzde 16’ya Kadar Çıkıyor

Milyonlarca vatandaş tarafından 2019 yılında maaşlara ne kadar zam yapılacağı araştırılıyor. 2019’da ne kadar zam yapılacağına ilişkin bir anket gerçekleştirildi ve bu anket sonuçlarına göre zam oranı yüzde 16’ya kadar yükseliyor.

Yeni yıl yaklaşırken, çalışanların en önemli gündem maddelerinden biri, yüzde kaç oranında maaş zammı alacağı… Bu konu, resmi enflasyonun yüzde 21,62, hissedilen hayat pahalılığının ise çok daha yüksek olması sebebiyle, bu sene daha da büyük önem arz ediyor.

Türkiye Gazetesinin aktardıklarına göre Secretcv.com’un, 2019 yılı zam oranlarına yönelik düzenlediği ankete 900 firma yetkilisi katıldı. Buna göre zam oranı ortalaması, “yüzde 12-14” aralığında gerçekleşti. Birçok sektördeki büyük firmaları ve KOBİ’leri temsil eden firma yetkililerinin cevapladığı anket sonuçlarına göre; en çok zam, yaklaşık yüzde 16 ile telekomünikasyon ve finans sektörlerinde olacak. Otomotiv ve imalat yüzde 14, bilgisayar ve internet yüzde 13,5, gıda, tekstil, lojistik ve İK sektörü yüzde 13 zam alacak.

ÇALIŞANLARIN BEKLENTİSİ % 16-20 ARALIĞI

Bu arada 19 bin 500 kişiye de “Bu yıl firmanızdan yüzde kaç zam bekliyorsunuz?” sorusu yöneltildi. Yüzde 5’in altında zam bekleyen adayların oranı yüzde 15 olurken; adayların yüzde 24’ü, yüzde16-20 oranında zam beklentisine sahip…

SOSYAL YARDIMLAR ÖN PLANDA

Firmalar; sağlık paketleri, bireysel emeklilik paketleri, gıda çeki, tatil paketleri, çocuk eğitim ve bakım yardımı, sağlıklı yaşam paketi gibi pek çok seçeneği, esnek ek menfaat uygulaması kapsamında çalışanlara sunacak.

İlginizi Çekebilir

Dolar’da düşüş sürüyor! İşte son durum…

admin@gmail.com

3600 Ek Gösterge Tüm Memurlara Yansıtılsın Talebi!

admin@gmail.com

Enflasyon Düşüşü İle Faiz İndirimi Olacak Mı?

admin@gmail.com

Ev Hanımlar Bu Haber Sizin İçin! Emekli Olup Devletten Aylık Maaş Alabilirsiniz

admin@gmail.com

Dünya Ekonomi uzmanından Dolar ve Euro üzerinden piyasa analizi

admin@gmail.com

Soğan Fiyatları son dakika- Kuru soğan fiyatları artarmı?

admin@gmail.com

7 Milyon Kişi Asgari Ücret Görüşmelerini Bekliyor ! 2 Bin TL Talep Var

admin@gmail.com

Uluslararası İlişkiler uzmanları yorumladı: Uzun vadede ABD zararlı çıkacak

admin@gmail.com

Dolar 5,20 TL Seviyesinin Altında İşlem Görüyor ! 1 Dolar Kaç TL?

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET