18 Şubat 2019

Anket Sonuçlarına Göre 2019 Maaş Zammı Yüzde 16’ya Kadar Çıkıyor

Milyonlarca vatandaş tarafından 2019 yılında maaşlara ne kadar zam yapılacağı araştırılıyor. 2019’da ne kadar zam yapılacağına ilişkin bir anket gerçekleştirildi ve bu anket sonuçlarına göre zam oranı yüzde 16’ya kadar yükseliyor.

Yeni yıl yaklaşırken, çalışanların en önemli gündem maddelerinden biri, yüzde kaç oranında maaş zammı alacağı… Bu konu, resmi enflasyonun yüzde 21,62, hissedilen hayat pahalılığının ise çok daha yüksek olması sebebiyle, bu sene daha da büyük önem arz ediyor.

Türkiye Gazetesinin aktardıklarına göre Secretcv.com’un, 2019 yılı zam oranlarına yönelik düzenlediği ankete 900 firma yetkilisi katıldı. Buna göre zam oranı ortalaması, “yüzde 12-14” aralığında gerçekleşti. Birçok sektördeki büyük firmaları ve KOBİ’leri temsil eden firma yetkililerinin cevapladığı anket sonuçlarına göre; en çok zam, yaklaşık yüzde 16 ile telekomünikasyon ve finans sektörlerinde olacak. Otomotiv ve imalat yüzde 14, bilgisayar ve internet yüzde 13,5, gıda, tekstil, lojistik ve İK sektörü yüzde 13 zam alacak.

ÇALIŞANLARIN BEKLENTİSİ % 16-20 ARALIĞI

Bu arada 19 bin 500 kişiye de “Bu yıl firmanızdan yüzde kaç zam bekliyorsunuz?” sorusu yöneltildi. Yüzde 5’in altında zam bekleyen adayların oranı yüzde 15 olurken; adayların yüzde 24’ü, yüzde16-20 oranında zam beklentisine sahip…

SOSYAL YARDIMLAR ÖN PLANDA

Firmalar; sağlık paketleri, bireysel emeklilik paketleri, gıda çeki, tatil paketleri, çocuk eğitim ve bakım yardımı, sağlıklı yaşam paketi gibi pek çok seçeneği, esnek ek menfaat uygulaması kapsamında çalışanlara sunacak.

İlginizi Çekebilir

Hangi Poşetler Ücretsiz? Poşet Ücretleri Ne Kadar?

admin@gmail.com

2019 Yılı Bütçesi Hakkında Bakan Albayrak’tan Önemli Açıklamalar

admin@gmail.com

Ev Hanımlar Bu Haber Sizin İçin! Emekli Olup Devletten Aylık Maaş Alabilirsiniz

admin@gmail.com

Milyonlarca Çalışanı İlgilendiriyor! Yargıtay’dan Emsal Yıllık İzin Kararı

admin@gmail.com

Teknoloji Devinden Büyük İndirim: 7 TL’ye Telefon Satacak (İşte Black Friday İndirimleri)

admin@gmail.com

Soğan Fiyatları son dakika- Kuru soğan fiyatları artarmı?

admin@gmail.com

Mezun Olunca İş Garantili Okullar Geliyor

admin@gmail.com

TCMB para politikası raporunu yayımladı

admin@gmail.com

ABD’nin İran’a yaptırımı sonrası SWIFT’ten flaş karar!

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET