16 Mayıs 2019

MEB 20 Bin Öğretmen Alımı İçin Branş Dağılımı ve Kontenjan Bilgilerini Ne Zaman Açıklayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından alınacak 20 bin öğretmen alımı branş dağılımı ve kontenjan bilgileri merak ediliyor. Peki, 20 bin öğretmen alımı branş ve kontenjan bilgileri ne zaman açıklanır? İşte merak edilenler.

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk tarafından açıklanan 20 bin öğretmen alımıyla alakalı olarak detaylar sorgulanmaya devam ediyor.

20 bin öğretmen alımı için branş ve kontenjan dağılımı bilgileri sorgulanırken bizlerde konuyla alakalı olarak detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMA VE BRANŞ DAĞILIMI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan atama ve yerleştirme takvimi detaylarına göre 9 Kasım Cuma günü açıklanacağı ifade edilen atama ve branş dağılımı hakkında herhangi bir duyuru henüz yapılmış değil.

Ayrıca MEB’in konu hakkında 9 Kasım’da ön başvuruların başlayacak olması dolayısıyla bu hafta içi kontenjan bilgilerini açıklamasına kesin gözüyle bakılıyor.

ATAMA TAKVİMİ SÜRECİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin ön başvuruları 19-23 Kasım’da alacak.

Sözlü sınava alınacak olan adayların sınav merkezleri 3 Aralık 2018 tarihinde açıklanacak ve sözlü sınavlar 10-31 Aralık 2018 tarihinde yapılacak.

Sözlü sınav sonuçları ise 15 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak bunun yanı sıra tercihler ise 28 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında alınacak.

Öğretmen atamaları ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilir

Öğretmenlerimiz birlik oldu! Şubat Ayında Öğretmen Ataması yapılmalıdır!

admin@gmail.com

Doğuda Görev Yapan Öğretmenlere Yüksek Maaş ve Kıdem Geliyor

admin@gmail.com

CHP’den 24 Kasım’da Öğretmenlere Bir Maaş İkramiye Teklifi

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET