19 Mayıs 2019

8 Bin TL Maaş İle Fazla Bilinmeyen Bir Meslek! Adliyelere Konkordato Komiseri (Başvuru Şartları)

Konkordato komiserliği nedir? Konkordato komiseri olmak için talep edilen koşullar neler? Kimler konkordato mühendisi olabilir? Son dönemin gözde mesleklerinden olan Konkordato Komiseri alım ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz.

Ekonomide yaşanan sıkıntı dönemlerde oldukça sıkça duyduğumuz konkordato terimi ile meslek grubu olduğunu biliyor muydunuz?

Son dönemlerde oldukça dikkat çeken meslek gruplarının başında gelen Konkordato Komiserliği hem maaşı ile hemde başvuru koşulları ile ön plana çıkıyor.

KONKORDATO KOMİSERİ ALIM İLANLARI

Konkordato Komiserliği adliyelerde görevlendirilen personellerdir. Bu personeller adliyeler tarafından konkordato ilan eden firmaları incelemek üzere görevlendirilirler. Aylık maaşları ise 8 bin TL seviyesindedir. Ayrıca bu maaş alınan dosyaya göre artmakta.

Konkordato Komiserleri Ne İş Yapar?

Konkordato Komiserleri inceleme ve raporlama işlemleri yaparlar. Firmalar tarafından devlete yapılan konkordato sonrasında Konkordato Komiserleri görevlendirilir. firmaların mahkemelerdeki dosyalarıyla ilgili işlemleri yürüten bu personeller konkordato başvurularına avukat atamak ile ilgili de çalışmaları yürütür. Konkordato Komiserlerinin görevleri icre memuruna benzer özellikler gösterir.

BAŞVURU KOŞULLARI İLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

Söz konusu meslek grubu için başvuruda bulunmak ve bu alanda çalışmak isteyen adaylardan sağlanması gereken koşulların tamamı şu şekilde,

Türk vatandaşı olmak. Tam ehliyetli olmak. En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden mezun olmak, beş yıldan az olmamak üzere mesleki tecrübeye sahip bulunmak. İflas etmemiş olmak. Son üç yıl içinde görevin gerektirdiği özen yükümlülüğüne uymadığından dolayı konkordato komiserliği görevine son verilmemiş olmak. Görevlendirildiği tarih itibarıyla disiplin yönünden meslekten veya memuriyetten çıkarılmamış ya da sanat icrasından veya mesleki faaliyetten yasaklanmamış olmak. Kamu hizmetinden yasaklı olmamak. Fiilen yürütmekte olduğu mesleğinin ilgili mevzuatında, konkordato komiserliğini yürütmesine engel bir hüküm bulunmamak. Terör örgütleriyle iltisaklı veya irtibatlı olmamak.

SERTİFİKALAR NERDEN NASIL ALINIR?

Konkordato Komiseri olmak isteyen adayların öncelikler bunun için sertifika almaları gerekiyor. Konkordato Komiseri eğitimi almak isteyen adaylar bu eğitimleri Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan bazı üniversitelerinden alabilirler. Bu üniversiteler, kurs bedeli ve eğitim saatlerine dair detayları da sizlerle paylaşıyoruz.

Başken Üniversitesi; 24 saatlik program ile konkordato ile ilgili mevzuat eğitimi sağlanıyor ve sertifika veriliyor. Program eğitimi için kayıtlar 1.450 TL.

Sakarya Üniversitesi; 24 saatlik program hazırlayan üniversite, 1 ay içerisinde uzaktan eğitim sağlıyor. Eğitime katılım bedeli 500 TL olarak belirlenmiş. Söz konusu eğitimin yüzde 70’ine katılım sağlayanlara sertifika veriliyor.

İstanbul Gedik Üniversitesi; Konkordato Komiserliği eğitimi veren bir başka üniversite. Eğitim süresi 8 saatten oluşuyor ve fiyatı 800 TL + KDV. Eğitim sonunda sertifika veriliyor.

Uludağ Üniversitesi; 24 saatlik eğitime katılanlara sertifika veriliyor. Program 2-3-4 Kasım tarihlerinde yapılacak. Programa katılım bedeli ise KDV dahil 1.550 TL olarak belirlenmiş.

Gaziantep Üniversitesi; Yalnızca Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerinden, Hukuk Fakültesi bölümlerinden mezun ve Çalıştığı alanda en az 5 yıl iş tecrübesine sahip kişilere eğitim programı açan üniversite toplam 24 saatlik kursa katılanlara sertifika veriyor. Programa katılım bedeli ise 1.500 TL.

Altınbaş Üniversitesi; Konkordato Komiserliği için yeni kurs açan üniversite KDV dahil 950 TL’lik bir giriş bedeli ile hazırladığı kurs ile sertifika veriyor.

İlginizi Çekebilir

Teknoloji Devinden Büyük İndirim: 7 TL’ye Telefon Satacak (İşte Black Friday İndirimleri)

admin@gmail.com

Merkez Bankasından Enflasyon Açıklaması Geldi !

admin@gmail.com

Çobanbey Sınır Kapısı, geçişlere kapatıldı

admin@gmail.com

Metin Akpınar Tarafından Soruşturma Hakkında Açıklama Geldi

admin@gmail.com

Ev Hanımlar Bu Haber Sizin İçin! Emekli Olup Devletten Aylık Maaş Alabilirsiniz

admin@gmail.com

Memur Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapılacak? 2019 Memur Maaşları Zam Oranları

admin@gmail.com

Sayıştay En Az 4600 TL Maaş İle Kamu Personeli Alımı İlanını Yayımladı!

admin@gmail.com

Dolar’dan Rekor Düşüş ! Dolar 5,20 TL Altını Gördü ! Güncel Döviz Fiyatları

admin@gmail.com

Yalova Çınarcık’ta Korkutan Deprem ! (Büyük İstanbul Depremiyle Bir İlgisi Var Mı?)

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET