17 Mayıs 2019

Sahil Güvenlik Komutanlığı Lise Mezunu KPSS Şartsız Memur Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlanarak KPSS şartsız lise mezunu kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan memur alımı ilanının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Sahil Güvenlik Komutanlığının bir ilanı yayımlanarak memur alımı yapılacağı duyuruldu.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu kamu personeli alımında büro memuru ve temizlik elemanı alımı yapılacağı ifade edildi. Kamu personeli alımına lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri belirtilirken adaylarda KPSS şartı aranmadı.

Söz konusu ilana başvurular 26 Kasım itibari ile başladı ve 30 Kasım’a kadar devam edecektir. Söz konusu ilana başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlükleri veya internet (www.iskur.gov.tr.) aracılığıyla yapılacaktır.

İLANIN DETAYLARI

BAŞVURU TARİHİ/YERİ : 26-30 KASIM 2018/ TÜRKİYE İŞ KURUMU (İŞKUR)
 

1- GENEL ALAN TEMİZLEME  GÖREVLİSİ / MEYDANCI  (LİSE VE DENGİ OKUL MEZUNU ADAYLAR BAŞVURABİLİR)

2. BÜRO İŞÇİSİ   LİSE VE DENGİ OKUL MEZUNU OLUP; BİLGİSAYAR, BİLGİ İŞLEM, BİLİŞİM
TEKNOLOJİLERİ, BİLGİSAYARLI MUHASEBE, MUHASEBE VE FİNANSMAN, BÜRO
YÖNETİMİ, BÖLÜMLERİNİN HERHANGİ BİRİNDEN MEZUN VEYA İLGİLİ
BÖLÜMLERE AİT MEB ONAYLI SERTİFİKA SAHİBİ OLANLAR BAŞVURABİLİR.

YUKARIDA BELİRTİLEN TALEPLERE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE

1- Başvurular 26-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlükleri veya internet (www.iskur.gov.tr.) aracılığıyla yapılacaktır

2- Türk vatandaşı olmak,

3- 18 yaşını tamamlamış olmak,

4- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas,Bihaleye fesat karıştırma, edim ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından Mahkum olmamak.
5- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3/I maddesi gereği en az %40 engelli olmak gerekmektedir. Çok tehlikeli işyerinde istihdam edilecek olup, yapılacak işin niteliğine göre görme, iki eli kullanamama, zihinsel ve psikolojik rahatsızlığı bulunanlar başvuramayacaktır.
6- Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,
7- Engelli statüsü dışında sağlık durumunun çok tehlikeli işyerinde çalışmasına uygun olduğuna dair sağlık kurulu raporu almak. Sağlık Raporu İşyeri Hekimi tarafından incelenecek ve 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 15’inci maddesi gereği kişinin yapacağı işe uygun olduğunu belirtilen sağlık raporu İşyeri Hekimi tarafından düzenlenecektir.
8- Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,
9- İşe göndermede öncelik hakkından yararlanacak adaylar, durumlarını daha önce çalıştıkları kamu kurum ve kuruluşlarından alacakları  belgeyle ıspat etmek zorundadırlar. Terörle mücadele sırasında malul sayılmayacak şekilde yaralananlar, sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısıyla, terörle mücadelede göstermiş oldukları üstün başarı nedeniyle takdire layık görülenler Kuvvet
komutanlığı için asgari Tugay Komutanlığınca, Jandarma Genel Komutanlığı için asgari Alay Komutanlıklarınca kendilerine verilen takdir belgeleriyele durumlarını belgelemeleri gerekmektedir.
10- Sınava; başvuruda bulunanlar arasından 07.12.2018 tarihinde saat 10:00’da Pendik Belediyesine ait Yunus Emre Kültür Merkezinde (Batı Mah.Erol Kaya Cad. No:21 Pendik/İSTANBUL) Noter huzurunda “başvuruda bulunanların katılabileceği” kura çekimi ile açık iş gücü sayısının 4 katı belirlenen adaylar katılabilecektir. Noter huzurunda kura çekimi ile belirlenen adaylar Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığında sözlü sınava tabi olacaktır. Kura çekimi sonuçları www.sg.gov.tr adresinde açıklanacaktır.

İlginizi Çekebilir

Son Dakika! Bekçi Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı

admin@gmail.com

Kamu Çalışanının Merakla Beklediği Yarı Çalışma Yönetmeliğinde Sona Gelindi.

admin@gmail.com

2019 Yılı Jandarma Uzman Erbaş (JÖH) Alımı Genel Şartları

admin@gmail.com

YÖK’ten Üniversitelerin Kadro Yetkisine İlişkin Çok Önemli Karar

admin@gmail.com

Meclis’te Dikkat Çeken Açıklama: Devlet Memurluğu Kaldırılıyor

admin@gmail.com

Sağlık Bakanlığı 79 Bin Atama Yapacak.

admin@gmail.com

Türk Hava Yolları (THY) En Az 5 Bin TL Maaş İle 2 Bin 600 Personel Alımı Yapacak

admin@gmail.com

8 Bin TL Maaş İle Fazla Bilinmeyen Bir Meslek! Adliyelere Konkordato Komiseri (Başvuru Şartları)

admin@gmail.com

Bekçi Alımı Sonuçlarına Göre Yedek Aday Ne Anlama Gelir ?

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET