22 Mayıs 2019

Flaş Haber ! Kamu Personeli Alımlarında Sınav Şartı Kaldırıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından önemli bir düzenleme yapıldı. Yapılan düzenleme ile kamu personeli alımlarında sınav şartı kaldırıldı. Bu bağlamda öğretim elemanı alımlarında Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) şartı kaldırılarak uzmanlık alanları yeniden düzenlendi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde…

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Meslek Yüksek Okulları’nda (MYO) temininde güçlük çekilen öğretim elemanı kadrolarına başvurularda Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) şartı kaldırıldı. “uzmanlık alanları” yeniden belirlendi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, MYO programlarına öğretim görevlisi atamalarında, uzmanlık isteyen bazı alanlar için Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) şartı yerine belli bir süre deneyim yeterli sayılıyordu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK)  yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında alınan karar çerçevesinde, Meslek Yüksek Okulları’nda (MYO)’lardaki öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda, ALES’ten muaf bölüm ve programlar yeniden belirlendi.

Bu çerçevede, öğretim elemanı ihtiyacını karşılamakta zorluk çekilen 21 uzmanlık alanı için başvuru yapacak kişiler ALES’ten muaf tutulacak. Atanacak öğretim görevlilerinin, ilgili alanda en az iki yıl deneyimli olmaları ve bunu belgelendirebilmeleri gerekecek.

ALES ŞARTI ARANMAYACAK ALANLAR

“Aşçılık, atçılık ve antrenörlüğü, avcılık ve yaban hayatı, ayakkabı tasarım ve üretimi, çini sanatı ve tasarımı, deri konfeksiyon, deri teknolojisi, doğal yapı taşları teknolojisi, endüstriyel cam ve seramik, geleneksel el sanatları, halıcılık ve kilimcilik, kozmetik teknolojisi, kuyumculuk ve takı tasarımı, oto boya ve karoseri, otobüs kaptanlığı, özel güvenlik ve koruma, saç bakımı ve güzellik hizmetleri, seramik, cam ve çinicilik, sivil havacılık ve kabin hizmetleri, sivil savunma ve itfaiyecilik, su altı teknolojisi.”

İlginizi Çekebilir

Zorunlu kış lastiği uygulaması bu tarihte başlıyor, Kış lastiği takmayanlara!

admin@gmail.com

23. Dönem POMEM Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? PMYO

admin@gmail.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çok Önemli Açıklama ! 439 Bin Kişiye İş Fırsatı

admin@gmail.com

Adalet Bakanlığı CTE 10 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak

admin@gmail.com

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı (En Az İlkokul Mezunu)

admin@gmail.com

Kadroya Maşları Asgari Ücret Olacak ve Yüzde 4 Zam Yapılacak ! 4D İşçi Maaşları Ne Kadar?

admin@gmail.com

En Az 3 Bin 600 TL Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

admin@gmail.com

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Personel Alımı İlanına Başvurular Sona Eriyor!

admin@gmail.com

Bakan Koca Açıkladı: Her Okulda Bir Sağlık Personeli Görevlendirilecek

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET