16 Mayıs 2019

3600 Ek Gösterge Tüm Memurlara Yansıtılsın Talebi!

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul’dan yeni bir açıklama geldi. 3600 ek göstergenin yansıtılmasıyla alakalı olarak detayları paylaştı ve bu kapsamda bazı belirli olan kesimler yerine tüm memurları kapsayacak bir formüle ihtiyaç olduğunu ifade ederek 3600 ek göstergenin bütün memurlara verilmesi talebinde bulundu.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “3600 ek göstergenin yansıtılmasında belirli kesimler yerine tüm memurları kapsayacak bir formüle ihtiyaç var. Bu konuda ilgili tarafların görüşü alınmadan herhangi bir kaygıyla çalakalem bir şey yapılırsa bunun artılarından ziyade eksileri olur.” dedi.

Tonbul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, memurlar için yıllardır talep ettikleri 3600 ek göstergenin 24 Haziran seçimlerinde ülke gündemine geldiğini anımsatarak, siyasi partilerin bu hakkın verilmesiyle ilgili vaatlerinin olduğuna işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın polis, öğretmen, hemşire, imam ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3600’a çıkartılacağıyla ilgili açıklamalarından memnuniyet duyduklarını ifade eden Tonbul, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın açıklaması, öğretmenler, hemşireler, polisler, imamlar ve yöneticiler olmak üzere beş grup üzerinde yoğunlaştı. Sonraki süreçte diğer kamu çalışanlarının da bu imkandan yararlanma talepleri oldu. Bugün geldiğimiz noktada, 3600 ek göstergenin yansıtılmasında belirli kesimler yerine tüm memurları kapsayacak bir formüle ihtiyaç var. Bu konuda ilgili tarafların görüşü alınmadan herhangi bir kaygıyla çalakalem bir şey yapılırsa bunun artılarından ziyade eksileri olur.”

“Memur-Sen’in görüşleri alınmalı”

Tonbul, polis, öğretmen, hemşire, imam ve idarecilere hangi kriterlere göre 3600 ek göstergenin verileceğinin önemli olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Mesela, öğretmen dediğimiz zaman bu öğretmenler içerisinde kim faydalanacak? Bu meslek grubu içerisinde emekli olanları da düşünürsek lise mezunu öğretmenler var, yüksekokul mezunu öğretmenler var, lisans mezunu öğretmenler var. Düzenlemeyi öğretmenlik mesleği üzerinden yaparsak hepsine vermemiz gerekiyor ama sadece lisans mezunları diye düşünürsek burada sıkıntı oluşacak. Bunun aynısı polisler için de geçerli. Biz tüm bunları dikkate alarak adil, kalıcı ve herkesi kuşatan bir çözüm istiyoruz.”

3600 ek gösterge konusunda yapılacak çalışmalarda Memur-Sen Konfederasyonunun görüşlerinin alınması gerektiğini vurgulayan Tonbul, “Konfederasyon olarak 3600 ek gösterge konusunda adil, kalıcı ve herkesi kuşatan bir çözümü içeren çalışma hazırladık. Bu çalışmamızı yakın zamanda yetkili makamlara iletip, kamuoyuyla da paylaşacağız.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan Bedelli Askerlik Açıklaması

admin@gmail.com

2019 Maaş Zammı için Memur, Emekli ve İşçi Maaşlarına Ocak Ayında Yapılacak Zam Tutarları

admin@gmail.com

Köprü Ve Otoyollardan 11 Ayda Rekor Kazanç Elde Edildi!

admin@gmail.com

Küresel Ekonominin 2019’da Karşılaşacağı Tehditler

admin@gmail.com

Türkiye’nin Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamları TÜİK Tarafından Açıklandı

admin@gmail.com

Memurların Alacağı Enflasyon Farkı Kesinleşti…

admin@gmail.com

Benzine indirim geliyor!

admin@gmail.com

Anket Sonuçlarına Göre 2019 Maaş Zammı Yüzde 16’ya Kadar Çıkıyor

admin@gmail.com

Mezun Olunca İş Garantili Okullar Geliyor

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET