15 Mayıs 2019

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?- vgm burs sonuçları 2018

Üniversite öğrencilerine Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından burs verileceği duyurulmuştu ve bu kapsamda başvurular yapılmıştı. Ancak öğrenciler burs sonuçları için araştırmalarını sürdürüyor. Peki, VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları hakkında açıklama yaptı mı?

Ön lisans ve lisans öğrencileri Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs sonuçlarının açıklanması ardından VGM burs başvuru sonuçlarına odaklandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2018 – 2019 öğretim dönemi için yüksek öğrenim bursu başvuruları 15 Eylül– 30 Ekim 2018 tarihleri arasında online sistem üzerinden alınmıştı. Başvuru sürecinin üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç beklentileri de arttı. Peki,

VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bu yılki sonuç tarihi için bir açıklama yapılmadı ancak VGM burs başvuru sonuçları geçtiğimiz yıl ocak ayında açıklanmıştı. Burs almaya hak kazanan yükseköğrenim öğrencilerimize bursları işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ekim 2017 ayından itibaren geriye dönük olarak ödeme yapılmıştı.

KYK BURSU ALAMAYANLAR YARARLANACAK

KYK bursu almaya hak kazanamayan öğrenciler, bu burstan faydalanabilecek.  Sonuçlar, değerlendirme işleminin sona ermesinin ardından kurumun internet sitesi üzerinden yayımlanacak.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

İlginizi Çekebilir

Okullarda Brokolili Hamburger ve Ispanaklı Pizza Dönemi

admin@gmail.com

2019 Yılının Üniversite Sınav Tarihleri! 2019 AYT Ve TYT

admin@gmail.com

KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

admin@gmail.com

Mezun Olunca İş Garantili Okullar Geliyor

admin@gmail.com

AÖF Vize Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı !

admin@gmail.com

15 Tatil Ne Zaman? Okullar Ne Zaman Kapanacak? Sömestr Tarihi

admin@gmail.com

MEB’den Tüm Öğrenci ve Öğretmenleri İlgilendiren Çok Önemli Düzenleme

admin@gmail.com

AÖF Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

admin@gmail.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Yeni kurulan üniversitelere kadro

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET