19 Mayıs 2019

Abdullah Gül Yeni Parti Mi Kuruyor?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için yeni parti iddiası siyaset gündemine bomba gibi düştü. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül l’ün 4 ay içinde yeni parti kuracağı ifade edildi. Ayrıca Gül’ün farklı partilerde yer alan 55 milletvekilini bir araya getireceği ifade ediliyor. Peki 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hangi isimler ile parti kuracak? 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül parti kurmak için hangi isimler ile bir araya gelecek? 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül parti mi kuruyor?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, aralarında eski bakan ve milletvekillerinin de bulunduğu bir ekiple yeni parti kurma hazırlığında olduğu ve dört ay içinde çeşitli partilerden ayrılacak veya ayrılmaya ikna edilecek 55 milletvekiline liderlik yapacağı iddia edildi.

AK Parti’nin kurucu kadrosunda yer alan Gül, birkaç gün önce de eski Bakan Ömer Dinçer’in babasının cenazesine katılmıştı.

AHMET DAVUTOĞLU VE ALİ BABACAN…

Cenaze namazı sırasında, mevcut AK Parti yönetimi ile mesafeli olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan’ın 11. Cumhurbaşkanı’nın yakınında durup onunla birlikte saf tuttuğu; mevcut AK Parti yönetiminden Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan ile eski bakanlar İsmet Yılmaz ve Nihat Ergün’ün ise Gül ve çevresindekilerden uzakta, yan yana durduğu görülmüştü.

Milliyet’ten Talat Atilla ise pazar günkü “Gül ‘Beni partiye almıyorlar!’ dip dalgasıyla 55 vekili işaretledi!” başlıklı köşe yazısında Abdullah Gül’ün yeni parti kuracağını iddia etmişti.

Talat, Gül’n 4 ay içerisinde bir medya patronu ve iki STK başkanının desteğiyle çeşitli partilerdeki 55 milletvekilini bir araya getireceğini ve liderlik edeceğini yazdı.

İlginizi Çekebilir

2019 Maaş Zammı için Memur, Emekli ve İşçi Maaşlarına Ocak Ayında Yapılacak Zam Tutarları

admin@gmail.com

FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda 100 kişi gözaltına alındı

admin@gmail.com

Yerli Otomobilde İlk Prototip Ne Zaman Üretilecek?

admin@gmail.com

2019’daki Ekonomik Gelişmeler! İndirimler Peş Peşe Geliyor

admin@gmail.com

Pakistan ve Çin ticarette dolar yerine yuan kullanacak

admin@gmail.com

CHP’den 24 Kasım’da Öğretmenlere Bir Maaş İkramiye Teklifi

admin@gmail.com

Bakan Albayrak’tan flaş enflasyon açıklaması!

admin@gmail.com

TESK Talepte Bulundu! Sigorta Primi Düşürülsün

admin@gmail.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörle mücadele Avrupa milletlerinin güvenliğinin gereği

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET