25 Mart 2019

Abdullah Gül Yeni Parti Mi Kuruyor?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için yeni parti iddiası siyaset gündemine bomba gibi düştü. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül l’ün 4 ay içinde yeni parti kuracağı ifade edildi. Ayrıca Gül’ün farklı partilerde yer alan 55 milletvekilini bir araya getireceği ifade ediliyor. Peki 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hangi isimler ile parti kuracak? 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül parti kurmak için hangi isimler ile bir araya gelecek? 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül parti mi kuruyor?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, aralarında eski bakan ve milletvekillerinin de bulunduğu bir ekiple yeni parti kurma hazırlığında olduğu ve dört ay içinde çeşitli partilerden ayrılacak veya ayrılmaya ikna edilecek 55 milletvekiline liderlik yapacağı iddia edildi.

AK Parti’nin kurucu kadrosunda yer alan Gül, birkaç gün önce de eski Bakan Ömer Dinçer’in babasının cenazesine katılmıştı.

AHMET DAVUTOĞLU VE ALİ BABACAN…

Cenaze namazı sırasında, mevcut AK Parti yönetimi ile mesafeli olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan’ın 11. Cumhurbaşkanı’nın yakınında durup onunla birlikte saf tuttuğu; mevcut AK Parti yönetiminden Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan ile eski bakanlar İsmet Yılmaz ve Nihat Ergün’ün ise Gül ve çevresindekilerden uzakta, yan yana durduğu görülmüştü.

Milliyet’ten Talat Atilla ise pazar günkü “Gül ‘Beni partiye almıyorlar!’ dip dalgasıyla 55 vekili işaretledi!” başlıklı köşe yazısında Abdullah Gül’ün yeni parti kuracağını iddia etmişti.

Talat, Gül’n 4 ay içerisinde bir medya patronu ve iki STK başkanının desteğiyle çeşitli partilerdeki 55 milletvekilini bir araya getireceğini ve liderlik edeceğini yazdı.

İlginizi Çekebilir

ABD’nin İran ambargosu başladı!

admin@gmail.com

2019 Yılında Hayatımıza Girecek Yenilikler !

admin@gmail.com

Cep Telefonu Alımlarında Taksit Sayısı Artıyor ! Cep Telefonu Alımı Taksit Sayısı

admin@gmail.com

Otomotivde beklenen ÖTV indirimi geldi

admin@gmail.com

Savaş kapıda! Rusya açık açık tehdit etti…

admin@gmail.com

SON DAKİKA: Türkiye ile ABD yaptırımları karşılıklı kaldırdı

admin@gmail.com

Enflasyon Düşüşü İle Faiz İndirimi Olacak Mı?

admin@gmail.com

Dünya Ekonomi uzmanından Dolar ve Euro üzerinden piyasa analizi

admin@gmail.com

Türkiye’ye müjdeli haber! İmzalar atıldı…

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET