16 Mayıs 2019

Milyonlarca Emekliye Yüzde 11 Zam !

Merkez Bankası beklenti anketi üzerinden yılsonu maaş zamlarına ilişkin bir ipucu geldi. Buna göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 11.09, memurlara ve memur emeklilerine yüzde 4 zamma ilaveten yüzde 7.59 enflasyon farkı çıkacak.

Temmuz’da maaşları artan emeklilere müjde. 15.4 milyonun Ocak zammı için Merkez Bankası’nın beklenti anketinden ipucu geldi. Buna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 11.09, memurlara ve memur emeklilerine yüzde 4 zamma ilaveten yüzde 7.59 enflasyon farkı çıkacak.

Takvim Gazetesinin aktardıklarına göre sayıları 15 milyonu aşan emeklilerin ve memurların Ocak zammı adım adım yaklaşıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını, memurların ve memur emeklilerinin yüzde 4 artışa ilaveten alacağı farkı gösterecek 2018’in ikinci 6 aylık dönemindeki enflasyonun belli olmasına sayılı gün kaldı.

Bunun 5 aylık dönemindeki enflasyon yüzde 10.64 çıkarken, Aralık verisi de 3 Ocak’ta açıklanacak. Ancak zam oranı için ipuçları geliyor.

TAHMİN DEĞİŞTİ

MERKEZ BANKASI EKONOMİSTLERLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ARALIK AYI BEKLENTİ ANKETİNİ AÇIKLADI. KASIM AYI ANKETİNDE YÜZDE 24.45 OLAN YIL SONU YILLIK TÜKETİCİ FİYAT ENDEKSİ (TÜFE) TAHMİNİ, YENİ ANKETTE YÜZDE 21.28’E GERİLEDİ.

2018 ENFLASYONU EĞER BEKLENTİ ANKETİNDEKİ GİBİ YÜZDE 21.28 ÇIKARSA; YILIN İKİNCİ YARISINDAKİ TÜFE YANİ SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİNİN OCAK ZAMMININ ORANI YÜZDE 11.09 OLARAK GERÇEKLEŞECEK.

MEMURLARA VE MEMUR EMEKLİLERİNE İSE 2018’İN İKİNCİ YARISINDA GERÇEKLEŞEN ENFLASYONUN YÜZDE 3.5’İ AŞAN KISMI KADAR YANİ YÜZDE 7.59 FARK ÇIKACAK. BU DURUMDA MEMURLAR VE MEMUR EMEKLİLERİNİN MAAŞINA OCAK’TA YÜZDE 4 ZAM 7.59 ENFLASYON FARKI YANSITILACAK.

YENİ EKONOMİ PROGRAMI’NDA İSE 2018 ENFLASYONU TAHMİNİ YÜZDE 20.8 OLARAK YER ALIYOR. BUNA GÖRE; OCAK’TA SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİNE YÜZDE 10.65 ZAM, MEMURLARA VE MEMUR EMEKLİLERİNE İSE YÜZDE 4’LÜK ARTIŞA İLAVETEN YÜZDE 7.15 ENFLASYON FARKI OLUŞACAK.

İlginizi Çekebilir

TÜİK Açıkladı: Aralık Ayı Enflasyon Rakamları Belli Oldu

admin@gmail.com

Ekonomi Savaşları Devam Ediyor ! Benzin ve Motorine Zam Gelecek

admin@gmail.com

Hazine ve Maliye Bakanlığı Açıkladı! Bütçe 2018 Ekim Ayında 5,4 Milyar Lira Açık Verdi

admin@gmail.com

Cep Telefonu Alımlarında Taksit Sayısı Artıyor ! Cep Telefonu Alımı Taksit Sayısı

admin@gmail.com

Borcu Olanlara Yeni Fırsat Geliyor !

admin@gmail.com

HGS Cezası Nasıl Sorgulanır?- hgs bakiye sorgulama ekranı

admin@gmail.com

2019 Asgari Ücret Görüşmeleri Başlıyor.

admin@gmail.com

Araç Sahiplerine Müjde ! Beklenen Büyük İndirim Geldi

admin@gmail.com

Benzine yeni indirim geldi! Bu gece yarısından sonra…

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET