19 Mayıs 2019

Cumhur İttifakı Anlaşma Sistemi Belli Oldu !

AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı kapsamında 30 büyükşehirin hangilerinde aday çıkaracağı büyük oranda netleşti. Buna göre MHP Büyükşehirlerin 27’sinde, AK Parti’nin adaylarını destekleyecek. Geri kalan Adana, Manisa ve Mersin’de AK Parti aday çıkarmayacak ve MHP’nin adaylarını destekleyecek.

Cumhur İttifakı’nda 30 ‘büyükşehir’de hangi partinin aday göstereceği büyük oranda netleşti. Son sözü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli biraraya gelince verecek. Bu kararın ise büyükşehirlerin 27’sinde AK Parti, 3’ün de ise MHP adayının desteklenmesi olduğu belirtildi.

Yenişafak’tan Nur Banu Aras’ın aktardıklarına göre AK Parti’den Mehmet Özhaseki, MHP’den de Sadir Durmaz ittifak çalışmalarını sürdürüyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Millet İttifakı’na atıf yaparak “Bu büyükşehirler (İstanbul, Ankara, İzmir) dışında ortak aday çıkardığı her yerde de Cumhur İttifakı’nın gereği her neyse onu yapacağız, onun yanında olacağız” demişti. Bahçeli’nin bu sözünü de göz önünde bulunduran heyetin, 30 büyükşehir üzerinden devam eden çalışmalarda uzlaşmaya vardığı belirtiliyor. 30 büyükşehirde seçime tek adayla girme formülü üzerinde duruluyor.

KARŞILIKLI JEST

Öte yandan, AK Parti’nin, açıkladığı Kars ve Iğdır adaylarını geri çekebileceği konuşuluyor. Diğer illerde ise her partinin kendi adaylarıyla seçime girmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Devlet Su İşleri İşçi Alıyor! DSİ engelli ve eski hükümlü işçi alımı yapacağını duyurdu!

admin@gmail.com

Son dakika: Dış ticaret dengesi açıklandı!

admin@gmail.com

Petrol fiyatı varil başına 60 doların altına düştü

admin@gmail.com

Market Poşetleri Artık Paralı Olacak ! Karar Resmi Gazete’de Yayımlandı

admin@gmail.com

AB ile müzakere sürecini ancak Türkiye bitirebilir, AB değil’

admin@gmail.com

AB’den Suudi Arabistan’a “Türkiye ile iş birliği yap” çağrısı

admin@gmail.com

Hazine ve Maliye Bakanlığı Açıkladı! Bütçe 2018 Ekim Ayında 5,4 Milyar Lira Açık Verdi

admin@gmail.com

Yerli Otomobilde İlk Prototip Ne Zaman Üretilecek?

admin@gmail.com

Dünya Ekonomi uzmanından Dolar ve Euro üzerinden piyasa analizi

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET