25 Mart 2019

Metin Akpınar Tarafından Soruşturma Hakkında Açıklama Geldi

Soruşturma başlatılan ve Adliyeye götürülen Metin Akpınar’ın avukatları tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yaşananların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanlış aksettirilmesine neden olunduğu ifade edildi.

Sanatçı Metin Akpınar’ın avukatlarınca yapılan açıklamada, “Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş, bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı’na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur.” denildi.

Metin Akpınar’ın avukatları Atilla Hekimoğlu, Burçin Hekimoğlu ve İrem Hekimoğlu tarafından müvekkilleri hakkında başlatılan soruşturma üzerine yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, sanatçı Metin Akpınar’ın 21 Aralık’ta konuk olduğu Halk TV’de yayınlanan “Halk Arenası” programında konuşulan konuların çok yanlış anlaşıldığı ve birtakım üzücü, hatalı çıkarımlar yapıldığı aktarılarak, şunlar kaydedildi:

“Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı’na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur. Konunun, kamuoyunca, olduğundan farklı anlaşılmaması arzusunu taşımakla beraber, toplumu gerçek dışı haberlerle yanlış yönlendiren söz konusu medya organları ve sorumluları hakkında da hukuki yollara başvurulacağını saygıyla duyururuz.”

İlginizi Çekebilir

MSB Tarafından Bedelli Askerlik Celp Dönemleri ve Yerleri Açıklandı

admin@gmail.com

Bu fotoğraflar ilk kez ortaya çıktı… 10 Kasımın bilinmeyenleri

admin@gmail.com

Yunanistan’a kaçmak isteyen PKK’lılar İzmit’te yakalandı

admin@gmail.com

Hakkari Şemdinli’deki Patlamada Şehit ve Yaralı Sayısı – Son Dakika

admin@gmail.com

Tayyip Erdoğan – Trump görüşmesinde neler konuşuldu?

admin@gmail.com

İçişleri Bakanlığı Duyurdu! 44 Bin 659 Personel Operasyon Düzenledi 1092 Kişi Yakalandı!

admin@gmail.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 10 Kasım Mesajı: Cumhuriyetimizi İlelebet Yaşatmalıyız

admin@gmail.com

Üç Aylar Ne Zaman Başlayacak?- 2019 yılında üç aylar ne zaman başlayacak?

admin@gmail.com

Eskişehir’de Şüpheli Olay! Porsuk Çayı’na Düştüğü İddia Edilen Kişi İçin Arama Çalışması Yapılıyor

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET