16 Ocak 2019

Metin Akpınar Tarafından Soruşturma Hakkında Açıklama Geldi

Soruşturma başlatılan ve Adliyeye götürülen Metin Akpınar’ın avukatları tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yaşananların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanlış aksettirilmesine neden olunduğu ifade edildi.

Sanatçı Metin Akpınar’ın avukatlarınca yapılan açıklamada, “Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş, bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı’na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur.” denildi.

Metin Akpınar’ın avukatları Atilla Hekimoğlu, Burçin Hekimoğlu ve İrem Hekimoğlu tarafından müvekkilleri hakkında başlatılan soruşturma üzerine yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, sanatçı Metin Akpınar’ın 21 Aralık’ta konuk olduğu Halk TV’de yayınlanan “Halk Arenası” programında konuşulan konuların çok yanlış anlaşıldığı ve birtakım üzücü, hatalı çıkarımlar yapıldığı aktarılarak, şunlar kaydedildi:

“Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı’na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur. Konunun, kamuoyunca, olduğundan farklı anlaşılmaması arzusunu taşımakla beraber, toplumu gerçek dışı haberlerle yanlış yönlendiren söz konusu medya organları ve sorumluları hakkında da hukuki yollara başvurulacağını saygıyla duyururuz.”

İlginizi Çekebilir

Çanakkale’de termik santralde patlama!

admin@gmail.com

Büyük Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80’inci yılı

admin@gmail.com

Veraset Ve İntikal Vergi Beyannameleri Elektronik Ortamdan Alınabilecek!

admin@gmail.com

Askerlik Süresi Son Dakika! Askerlik 9 Aya Düşecek Mi?

admin@gmail.com

Cep Telefonu Kullanıcıları Dikkat! 170 TL’den 500 TL’ye Çıkarıldı!

admin@gmail.com

Bu fotoğraflar ilk kez ortaya çıktı… 10 Kasımın bilinmeyenleri

admin@gmail.com

Türkiye’ye müjdeli haber! İmzalar atıldı…

admin@gmail.com

MSB Tarafından Bedelli Askerlik Celp Dönemleri ve Yerleri Açıklandı

admin@gmail.com

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Konut Yardımı! Devlet Ev Alacaklara En Az 13 Bin TL Hibe Destek Veriyor

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET