13 Mayıs 2019

Metin Akpınar Tarafından Soruşturma Hakkında Açıklama Geldi

Soruşturma başlatılan ve Adliyeye götürülen Metin Akpınar’ın avukatları tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yaşananların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanlış aksettirilmesine neden olunduğu ifade edildi.

Sanatçı Metin Akpınar’ın avukatlarınca yapılan açıklamada, “Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş, bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı’na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur.” denildi.

Metin Akpınar’ın avukatları Atilla Hekimoğlu, Burçin Hekimoğlu ve İrem Hekimoğlu tarafından müvekkilleri hakkında başlatılan soruşturma üzerine yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, sanatçı Metin Akpınar’ın 21 Aralık’ta konuk olduğu Halk TV’de yayınlanan “Halk Arenası” programında konuşulan konuların çok yanlış anlaşıldığı ve birtakım üzücü, hatalı çıkarımlar yapıldığı aktarılarak, şunlar kaydedildi:

“Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı’na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur. Konunun, kamuoyunca, olduğundan farklı anlaşılmaması arzusunu taşımakla beraber, toplumu gerçek dışı haberlerle yanlış yönlendiren söz konusu medya organları ve sorumluları hakkında da hukuki yollara başvurulacağını saygıyla duyururuz.”

İlginizi Çekebilir

Yunanistan’a kaçmak isteyen PKK’lılar İzmit’te yakalandı

admin@gmail.com

Bu fotoğraflar ilk kez ortaya çıktı… 10 Kasımın bilinmeyenleri

admin@gmail.com

Veraset Ve İntikal Vergi Beyannameleri Elektronik Ortamdan Alınabilecek!

admin@gmail.com

2019 Resmi Tatiller ve Bayram Tatilleri Tarihi!

admin@gmail.com

VW Transporter ve Crafter’a `Made in Gölcük` damgası

admin@gmail.com

Soğan Fiyatları Kaç TL Olacak? Stokçular Piyasaya Mal Vermiyor

admin@gmail.com

Türkiye’ye müjdeli haber! İmzalar atıldı…

admin@gmail.com

Ev Hanımlar Bu Haber Sizin İçin! Emekli Olup Devletten Aylık Maaş Alabilirsiniz

admin@gmail.com

FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda 100 kişi gözaltına alındı

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET