16 Mayıs 2019

Trump’tan Irak’taki ABD Askerlerine Sürpriz Ziyaret

ABD Başkanı Donald Trump, Irak’taki Al Asad Havacılık Üssü’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Trump burada Suriye’den çekilme kararı için, “Bence birçok insan benim düşündüğüm gibi düşünmeye başlayacak” dedi. Trump ziyareti sırasında gazetecilere, “Suriye’de IŞİD’i yendik. Erdoğan ile konuştum, o da IŞİD’i yenmek istiyor ve yapacak” açıklamasını yaptı.

Basının haberdar edilmediği ziyaret sürpriz bir şekilde planlandı ve Trump kimsenin beklemediği anda Irak’ta ortaya çıktı.

Al Asad Hava Üssü’nde ABD askerleriyle bir ara gelen Trump’ın yanında First Lady Melania ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’da vardı.

Burada bir açıklama yapan Trump, dönüş yolunda Almanya’nın Ramstein Hava Üssü’nde görevli askerleri de ziyaret edeceğini açıkladı.

Trump ayrıca yeni Savunma Bakanı Shanahan’ın görevinde uzun süre kalabileceğini belirtti.

Trump ayrıca Suriye’den çekilme konusunda daha önce de yardımcılarıyla görüştüğünü ancak yardımcılarının kendisini Suriye’de kalma konusunda ikna ettiklerini açıkladı. Irak’tan çekilmeyi düşünmediklerini söyleyen Trump, Suriye’ye yapılacak bir operasyonda Irak’taki üssün kullanılabileceğini duyurdu.

“ERDOĞAN DA YENMEK İSTİYOR”

Trump IŞİD’i yendiğini belirttiği açıklamasında ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştuğunu ve onun da IŞİD’i yenmek istediğini’ açıkladı. Trump, “Komutanlar Suriye’den çekilmek için ek süre istediler ben kabul etmedim. Bölge ülkeleri IŞİD’i yenme konusunda yükü paylaşmalı” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Katar OPEC’ten çekildiğini açıkladı

admin@gmail.com

Pakistan ve Çin ticarette dolar yerine yuan kullanacak

admin@gmail.com

ABD yaptırımdan muaf tuttuğu 8 ülkeyi açıkladı

admin@gmail.com

İsrail, hasta filistinlilere tıbbi malzeme ihtiyaçlarının sadece yüzde 15’ne izin veriyor

admin@gmail.com

Ve belli oldu! Dünya şokta, cesedini asitte eritip…

admin@gmail.com

ABD’nin İran’a yaptırımı sonrası SWIFT’ten flaş karar!

admin@gmail.com

ABD, Suriye’den çekilme konusunda Türkiye ile anlaşma yapacağını duyurdu

admin@gmail.com

Son dakika… Ve Trump kovdu!

admin@gmail.com

İki ülkede de ‘adil yagılama’ şüpheli

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET