16 Ocak 2019

İşsizlik Sigortası Payı Yüzde 1’e Düşürüldü

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında Çok tehlikeli sınıfta yer alan, 10’dan fazla çalışanı bulunan ve son 3 yıl içinde ölümlü ve sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası bulunmayan iş yerlerinde, çalışanların işsizlik sigortası işveren payı, bir sonraki takvim yılından geçerli olmak üzere 3 yıl süreyle yüzde 1 olarak alınacağını belirtti.

“Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan ve Ondan Fazla Çalışanı Bulunan İşyerlerinde İşsizlik Sigortası Primi İşveren Payı Teşvikinden Yararlanılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliği” 31 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete’nin 4’üncü Mükerrer sayısında yayımlandı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Ocak itibari ile devreye giren yeni düzenlemeye açıklık getirdi.

Bakan Selçuk, “Düzenlemeye göre, çok tehlikeli sınıfta yer alan, 10’dan fazla çalışanı bulunan ve son 3 yıl içerisinde ölümlü ve sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası bulunmayan işyerlerinde, çalışanların işsizlik sigortası işveren payı, bir sonraki takvim yılından geçerli olmak üzere 3 yıl süreyle yüzde 1 olarak alınacak” dedi.

BAŞVURUYA GEREK YOK

Bu kapsamda, çok tehlikeli sınıfta yer alan, 10’dan fazla çalışanı bulunan ve son 3 yıl içerisinde ölümlü ve sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası meydana gelmeyen işyerleri Sosyal Güvenlik Kurum sistemi aracılığıyla belirlenecek ve herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın otomatik olarak sisteme dahil edilecek.

İlginizi Çekebilir

Black Friday Yaklaşıyor ! Süper Cuma İndirimleri Hangi Ürünleri Kapsıyor ?

admin@gmail.com

Dolar’dan Rekor Düşüş ! Dolar 5,20 TL Altını Gördü ! Güncel Döviz Fiyatları

admin@gmail.com

Yalova Çınarcık’ta Korkutan Deprem ! (Büyük İstanbul Depremiyle Bir İlgisi Var Mı?)

admin@gmail.com

Ekonomi Savaşları Devam Ediyor ! Benzin ve Motorine Zam Gelecek

admin@gmail.com

TESK Talepte Bulundu! Sigorta Primi Düşürülsün

admin@gmail.com

3600 Ek Gösterge Tüm Memurlara Yansıtılsın Talebi!

admin@gmail.com

Kış Lastiği Ne Zaman Takılır? Sürücülere Ceza Geliyor

admin@gmail.com

Soğan Fiyatları son dakika- Kuru soğan fiyatları artarmı?

admin@gmail.com

CHP’den 24 Kasım’da Öğretmenlere Bir Maaş İkramiye Teklifi

admin@gmail.com

Yorum Yaz

HDHABER.NET